Kogeneracja, zasilacze UPS, falowniki, soft-starty

Kogeneracja

Na czym polega kogeneracja

Kogeneracja polega na wytwarzaniu w skojarzeniu energii elektrycznej oraz cieplnej. Taka jednoczesna produkcja prądu i ciepła jest bardziej efektywna i ma większą sprawność w stosunku do tradycyjnej, rozdzielnej produkcji tych mediów.

Centrum Elektroniki Stosowanej jest wiodącą firmą w zakresie systemów kogeneracyjnych w Polsce. Mamy już na swoim koncie prawie 150 jednostek kogeneracyjnych, które zasilają w energię i ciepło zakłady w różnych branżach: mleczarskiej, farmaceutycznej, chemicznej, spożywczej, piwowarskiej, przetwórczej. Nasza kogeneracja świetnie sprawdza się również na oczyszczalniach ścieków, ciepłowniach, wysypiskach.

Z czego składa się kompletny układ kogeneracyjny

  1. Instalacji chłodzenia awaryjnego.
  2. Układu chłodzenia mieszanki paliwowo-powietrznej.
  3. Odbioru ciepła technologicznego agregatu.
  4. Wentylacji modułu CHP.
  5. Komina wraz z tłumikiem dla odprowadzenia spalin.
  6. Linii zasilania gazem.
  7. Systemu aktywnego wykrywania gazu.
  8. Instalacji olejowej.
  9. Szafy kontroli parametrów silnika; szafy kontroli i synchronizacji współpracy z siecią, pracy generatora, napędów pomocniczych, szafy energetycznej z wyłącznikiem.

Rozwiązania kogeneracyjne dopasowane do potrzeb Klienta

W zależności od potrzeb Klienta nasze urządzenia kogeneracyjne mogą realizować różne opcje pracy: dostosowywać moc w zależności od odbioru energii elektrycznej lub cieplnej, pracować równolegle z siecią lub w trybie izolowanym. Niektóre z opcji wymagają dostosowania na etapie produkcyjnym, zatem warto omówić szczegóły techniczne z naszym specjalistą.

Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe