Zakres działalności
- Montaż i uruchomienie: falowniki WEG (Gefran), soft-starty Solcon-IGEL (Solcon), UPS-y Riello oraz UPS-y marki CES. Posiadamy doświadczenie w zakresie wdrażania nowych urządzeń w dotychczasowy system, co ma często miejsce w przypadku falowników. Wymaga to od serwisantów zrozumienia filozofii działania systemu, zapoznania się z budową i funkcjami urządzenia, które działało do tej pory i opracowania sposobu powiązania urządzenia ze starym systemem. Następną czynnością jest zaprogramowanie falownika w taki sposób, żeby przez system użytkownika był widziany dokładnie tak samo, jak dotychczas działające urządzenie.
- Naprawa urządzeń energoelektronicznych. Często usterki mają swoje źródło w sposobie eksploatacji urządzenia przez użytkownika lub specyfice powiązanych z naprawianym urządzeniem elementów systemu. Z reguły nie ograniczamy się do usunięcia samej usterki ale analizujemy jej przyczynę i służymy klientom wsparciem przy znalezieniu i eliminacji przyczyny wystąpienia awarii.
- Opracowywanie i wdrażanie nowych rozwiązań. W tym zakresie nasza działalność obejmuje opracowanie idei nowego urządzenia lub systemu, wykonanie projektu, nadzór nad wykonaniem urządzenia, a w przypadku mniejszych urządzeń samodzielna jego budowa, wykonanie testów i uruchomienie urządzenia.
- Szkolenia z obsługi falowników, soft-startów dla użytkowników
- Serwis falowników, serwis soft-startów
Najważniejsze osiągnięcia ostatnich lat
- Opracowanie systemu umożliwiającego rozruch silnika asynchronicznego 800kW przy pomocy falownika.
- Opracowanie dwóch systemów sterowania urządzeniem do dezintegracji osadu oczyszczalnianego.
- Zbudowanie własnego panelu kontrolno-sterującego do monitoringu zasilaczy UPS i generatorów.
- Opracowanie system umożliwiający poprawne i bezpieczne dołączenie prądnicy synchronicznej do sieci sztywnej. To rozwiązanie zostało sprzedane w wielu egzemplarzach.
- Opracowanie systemu kontroli pracy równoległej generatorów MWM, umożliwiającego przejście do pracy wyspowej i powrót do pracy na sieć bez przerwy w zasilaniu urządzeń.
- Stworzenie oprogramowania sterującego wieloma procesami związanymi z pracą obiektu z zainstalowanym sysytemem kogeneracyjnym, a także często stworzenie oprogramowania wizualizującego działające na obiekcie procesy SCADA. Budowane przez nas systemy są niezawodne.