Układy AKPiA systemów kogeneracji

Popularne w ostatnim czasie systemy kogeneracyjne, umożliwiające wytwarzanie w skojarzeniu energii elektrycznej i ciepła przez agregat, gdzie paliwem jest biogaz i/lub gaz ziemny, wymagają specjalnych urządzeń automatyki i zabezpieczeń, pozwalających na ich przyłączenie do sieci zakładu energetycznego. Problemem spotykanym po latach użytkowania takiego urządzenia staje się jego zużycie wynikające ze starzenia elementów i dostęp do części zamiennych. Właśnie dostęp do części zamiennych decyduje o tym, że naprawa uszkodzonego modułu synchronizacji jest niekiedy utrudniona lub niemożliwa.

Centrum Elektroniki Stosowanej od wielu lat z powodzeniem dostarcza systemy kogeneracji zbudowane w oparciu o własny projekt z użyciem synchronizatorów dostępnych na rynku. Odpowiadając na rosnące wymagania naszych klientów inżynierowie naszej firmy stworzyli własne rozwiązanie, o cechach znacząco wyróżniających go od analogicznych rozwiązań dostępnych na rynku.

Bogate doświadczenie w budowie i uruchamianiu tego rodzaju urządzeń pozwala nam na odpowiedzialne serwisowanie takich systemów i oferowanie usługi wymiany synchronizatora na inne nowsze urządzenie - w przypadku gdy oryginalne rozwiązanie nie nadaje się do dalszej eksploatacji.

Zazwyczaj zastąpienie używanego synchronizatora innym wymaga wprowadzenia zmian w systemie sterowania generatora lub nawet ponowne zaprojektowanie i przebudowę części systemu automatyki, sterującej systemem kogeneracyjnym. Nasz zespół z sukcesem podejmuje się takich rodzaju zleceń.

 • Centrum Elektroniki Stosowanej CES Sp. z o. o.
  32-003 Podłęże 676
 • t: 0048 12 269 00 11
  f: 0048 12 267 37 28
 • NIP : 679-002-89-86
  REGON: 350553452; BDO: 000009424
 • Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia,
  XI Wydział Gospodarczy, KRS 0000185827