Automatyka

 

Od wielu lat inżynierowie serwisu Centrum Elektroniki Stosowanej opracowują systemy AKPiA dla instalacji kogeneracyjnych i ciepłowniczych, budujemy też rozwiązania nietypowe i układy sterowania dla maszyn. Nasze rozwiązania pracują niezawodnie w instalacjach przemysłowych i biogazowych. Wszystkie instalacje dostarczane przez CES to systemy dedykowane dla konkretnej instalacji. Każde takie rozwiązanie jest wyposażone w indywidualny system sterowania dopasowany do wymagań użytkownika. Nasi automatycy przez cały czas czuwają nad budową systemu, od jego zaprojektowania poprzez stworzenie i walidację oprogramowania aż do finalnego uruchomienia.

Kontakt: +48 12 261 05 63; email: automatyka@ces.com.pl

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty budowy systemów automatyki:

Projektowanie automatyki

Wykonujemy projekty szaf automatyki i całych systemów AKPiA. Dostarczamy projekty lub gotowe szafy sterownicze. Uruchamiamy szafy sterownicze w instalacjach klienta. Pomagamy w doborze optymalnych rozwiązań. Tworzymy oprogramowanie dla sterowników PLC i aplikacji SCADA. W naszych projektach posługujemy się rozwiązaniami renomowanych firm, dopasowanymi do wymagań aplikacji. Realizowane przez nas projekty cechuje solidność, niezawodność, nienaganne wykonanie i dbałość o szczegóły. W naszych rozwiązaniach posługujemy się podzespołami i oprogramowaniem renomowanych producentów takich jak Siemens, Horner, B&R, Fanuc, Wonderware co daje naszym klientom pewność, że dostarczone przez nas rozwiązania będą pracować stabilnie przez wiele lat.

Wymiana falownika

Często, zwłaszcza w starszych instalacjach,  zdarza się, że nieodwracalnej awarii ulega falownik i konieczna jest jego wymiana na urządzenie innego typu o inaczej rozwiązanych zaciskach sterujących i zupełnie innych parametrach. Nasi inżynierowie zwykle potrafią pomóc w takiej sytuacji. Na podstawie dokumentacji technicznej i opisu działania aplikacji podanej przez klienta potrafimy dobrać odpowiedni falownik z naszej oferty, oraz wykonać modyfikacje w układzie sterowania tak by nawet skomplikowana maszyna po wymianie falownika działała równie dobrze jak wcześniej. Zwykle w przypadku takiej wymiany nasi inżynierowie asystują przy rozruchu maszyny i pomagają poprawnie skonfigurować system oraz rozwiązać problemy techniczne występujące często przy takiej wymianie.

Serwis automatyki

Maszyny wyposażone w falowniki i sterowniki PLC czasami ulegają trudnym w diagnostyce awariom. Często analiza dokumentacji i czas spędzony przy próbach znalezienia przyczyny usterki nie dają dobrych rezultatów. W takich sytuacjach często pomocni okazują się nasi inżynierowie serwisu, którzy mają bogate doświadczenie w diagnostyce systemów zasilania awaryjnego, falowników i układów automatyki powiązanych z tymi urządzeniami. Zajmujemy się rozwiązywaniem problemów związanych z pracą automatyki w przemyśle, a także w systemach produkcji biogazu, kogeneracji i ciepłownictwie.

Falownik zabudowany w szafie sterowniczej

Dla klientów poszukujących gotowego rozwiązania do sterowania silnikiem w prostej aplikacji proponujemy usługę dostawy falownika zabudowanego w szafę sterowniczą ze wszystkimi niezbędnymi elementami takimi jak: wentylacja szafy, obwód bezpieczeństwa, przyciski uruchomienia i zatrzymania itp.

Falownik jest wstępnie skonfigurowany do aplikacji w jakiej ma pracować, a całość uruchomiona i przetestowana. Jedyne co należy zrobić po rozpakowaniu urządzenia, to podłączenie zasilania i silnika.

Wersja podstawowa pozwala na lokalne sterowanie silnikiem przy pomocy przycisków, umieszczonych na elewacji szafy i zadawanie prędkości - przy pomocy panelu falownika. Na życzenie system może zostać doposażony w dodatkowe elementy, takie jak: zaciski do sterowania zdalnego, potencjometr itp.

 

 • Centrum Elektroniki Stosowanej CES Sp. z o. o.
  32-003 Podłęże 676
 • t: 0048 12 269 00 11
  f: 0048 12 267 37 28
 • NIP : 679-002-89-86
  REGON: 350553452; BDO: 000009424
 • Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia,
  XI Wydział Gospodarczy, KRS 0000185827